Актуальна інформація

ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ !

ДРУГА ВИЩА ОСВІТА
(заочна і денна форми навчання)
 
за програмами:
Інформація про вступ знаходиться за посиланням
 
 

Останні новини

Підвищення кваліфікації державних службовців Офісу Президента України

В Інституті вищої кваліфікації ДТЕУ з 17 по 28 березня 2025 року відбулося навчання працівників Офісу Президента України за загальними професійними (сертифікатними) програмами підвищення кваліфікації державних службовців категорій «Б» та «В».

Варто відзначити високий рівень задоволеності учасників професійного навчання організацією освітнього процесу, практичною спрямованістю програм та професійною майстерністю викладачів:

  • Дугінець Г. В. – д-ра екон. наук, проф., завідувача кафедри світової економіки ДТЕУ;
  • Желєзко А. М. – канд. іст. наук, директора центру підвищення кваліфікації ІВК ДТЕУ;
  • Івасина О. Р. – канд. юрид. наук, доцента кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ;
  • Миронця С. М. – д-ра психол. наук, проф., завідувача кафедри психології ДТЕУ;
  • Олексюк Л. В. – канд. наук з держ. упр., позаштатного консультанта Комітету ВРУ з питань національної безпеки оборони та розвідки, голови Всеукраїнської асоціації «Інформаційна безпека та інформаційні технології»;
  • Орлової Н. С. – д-ра наук з держ. упр., проф., сертифікованого тренера;
  • Чумакової Г. В. – канд. наук з держ. упр., голови громадської організації «Територіальні ініціативи».

Сподіваємося на продовження співпраці!

XVІ Міжнародний бізнес-форум «Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні»

У Державному торговельно-економічному університеті 21 березня 2025 року у дистанційному форматі відбувся XVІ Міжнародний бізнес-форум «ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ», організатором якого виступив Інститут вищої кваліфікації спільно з кафедрами менеджменту, економіка та фінансів підприємства.

Відкриваючи Бізнес-форум ректор університету Анатолій Мазаракі наголосив на унікальності нашої країни в аспекті адаптаційних проявів українського бізнесу в надскладних воєнних реаліях, де використання інновацій є ключовим чинником ефективності. Також очільник ДТЕУ зауважив важливість поєднання зусиль науки, освіти і бізнесу для подальшого інноваційного розвитку держави в цілому.

Анатолій Кінах, президент Українського союзу промисловців і підприємців, присвятив свою доповідь інноваційно-індустріальному розвитку економіки України, проблемам конкурентоздатності та недопущення перетворення держави на сировинний придаток. Акцентовано увагу на проблемі збереження людського ресурсу з огляду на відтік семи мільйонів громадян внаслідок війни, а також щодо програм відновлення потенціалу держави.

«Еволюція стратегії іннваційної діяльності в Україні» - тема доповіді Ігоря Єгорова, доктора економічних наук, заступника директора Інституту економіки та прогнозування НАН України, завідувача відділу інноваційної політики, економіки і організації високих технологій, члена-кореспондента Національної академії наук України, була присвячена стратегії інноваційної діяльності України на період до 2030 року. Розглянуті основні показники, які має досягнути Україна, та зроблені певні зауваження до стратегії.

Олександр Мельниченко, в.о. виконавчого директора UkraineInvest, у своїй доповіді «Державна підтримка іннвацій та їх значення» розповів про діяльність своєї компанії та наголосив на тому, що, незважаючи на 1122 день повномасштабної війни, ми дбаємо про інвестиції, адже Україна не втрачає інвестиційної привабливості.

Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Вячеслав Биковець – традиційний учасник бізнес-форуму та його співорганізатор, приділив увагу досвіду бізнес-асоціацій та галузевих об’єднань у системі розвитку інноваційної діяльності, наголошуючи на важливості співпраці закладів вищої освіти і бізнесу.

Олег Глушко, операційний директор ПП «Голден-фарм», присвятив свою промову інноваційності та диверсифікованості як основі розвитку підприємства на прикладі роботи власної компанії.

Актуальнішою темою стала проблематика впровадження штучного інтелекту (ШІ) в епоху щомісячного оновлення мовних моделей, яку представила Вікторія Гончарова, PMP, PMI Future 50`2024, президентка PMI Ukraine Chapter, керівниця ОУП в Uinno. Етичне та безпечне використання штучного інтелекту в різних сферах – це тепер наші реалії.

Про вплив ризиків воєнного стану на досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) та на сферу науки, технологій, інновацій  розповів Володимир Камишин, директор Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації.

З цікавою доповіддю виступила наша колега Олена Пурденко, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та фінансів підприємства, щодо роботи бізнес-інкубатору ДТЕУ.

Наталія Притульська, як модератор заходу, наголосила на важливості наших спільних зусиль для того, щоб Україна стала сильною та прогресивною країною, та подякувала організаторам форуму.

У роботі бізнес-форуму зареєстровано 99 учасників.

Дистанційно у бізнес-форумі взяли участь понад 170 осіб.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ

Детальніше...

Випуск магістрів Інституту вищої кваліфікації ДТЕУ 2024

Урочиста церемонія вручення дипломів магістрів 85 випускникам (32 – з відзнакою) Інституту вищої кваліфікації ДТЕУ, які здобули освіту за іншою спеціальністю, відбулась 24 грудня 2024 року в залі ректорату.
Цей випуск особливий тим, що це вже п’ятий випуск лікарів-магістрів програми «Управління закладами охорони здоров'я»! За 5 років зі стін ДТЕУ вийшло 70 лікарів з вищою управлінською освітою. Вітаємо та разом з усім університетом вклоняємось та дякуємо за їх працю!
Вже вчетверте відбувся випуск тих, хто разом з нами пройшов складний шлях відбору за право навчати (для нас) і навчатися (для студентів) за кошти державного бюджету від Національного агентства України з питань державної служби за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Разом з кафедрою публічного управління та адміністрування вітаємо 29 випускників – державних службовців з черговою віхою на шляху професійного розвитку!   
Втретє Інститут вищої кваліфікації випустив 21 магістра за спеціальністю «Психологія». З кожним роком кількість студентів програми збільшується, що свідчить про надзвичайну її актуальність. Щиро вітаємо кафедру психології з реалізацією нашого спільного проєкту!
Серед випускників, також, магістри освітніх програм: «Облік і оподаткування», «Рекламний бізнес», «Комерційне право», «Економіка та безпека бізнесу», а також міжнародної програми подвійного дипломування, спільної з італійським університетом імені Г. Марконі «Міжнародне бізнес-адміністрування». 
Під час урочистості вітав випускників та вручав дипломи ректор Анатолій Антонович Мазаракі.
Сюрпризом для випускників стали вітання від Кінаха Анатолія Кириловича - президента Українського союзу промисловців і підприємців, українського політика, бізнесмена, державного діяча.
Випускники високо оцінили якість організації навчального процесу та подякували всіх причетних до реалізації випускного фінішу (вкладений файл).
Ще раз вітаємо наших магістрів із завершенням навчання у Державному торговельно-економічному університеті та бажаємо не втрачати жагу до самовдосконалення!
Дякуємо ректорату за підтримку та допомогу, а випусковим кафедрам за плідну співпрацю!
Усіх вітаємо з прийдешніми новорічними святами та зичимо щастя, миру і злагоди!

Церемонія відкриття міжнародної програми подвійного дипломування

В Державному торговельно-економічному університеті 17 грудня відбулася церемонія відкриття міжнародної програми подвійного дипломування, спільної з University of Rome Tor Vergata INTERNATIONAL MASTER IN PUBLIC PROCUREMENT MANAGEMENT / УПРАВЛІННЯ МІЖНАРОДНИМИ ПУБЛІЧНИМИ ЗАКУПІВЛЯМИ.
Університет радий був вітати у своїх стінах представника Посольства Італії в Україні FrancescoPESCE.
До церемонії онлайн долучилися:
Gustavo PIGA, University of Rome Tor Vergata
Jan JACKHOLT, European Bank for Reconstruction and Development
Alaleh MOTAMEDI, European Investment Bank
Ann JANSSENS, Council of Europe Development Bank
Hanadi AL NABULSI, IMPPM Alumni Association
Університет представляли: завідувач кафедри світової економіки, д.е.н., професор Ганна ДУГІНЕЦЬ, к.е.н., доцент Лариса САРКІСЯН, начальник міжнародного відділу Дар’я ІВАЩЕНКО, директор Інституту вищої кваліфікації Алла БІДЮК.
Захід відкрив ректор університету Анатолій МАЗАРАКІ, який презентував здобутки університету, розповів історію співпраці університету з італійськими університетами.
До привітань долучилися представник посольства Італії в Україні, університету-партнера, міжнародних фінансових інституцій – донорів проєкту.
Важливою складовою заходу було представлення студентів програми, серед яких провідні фахівці сфери публічних закупівель України з Міністерства економіки, Міністерства оборони, Мінінфраструктури, Антимонопольного комітету, Національного банку, АРМА, Рівненської міської ради, Укрнафти, Укргідроенерго, державних підприємств (ПРОЗОРРО, Професійні закупівлі, Ліси України, Гарантований покупець), Київпастранс, Київгенплан.
Модератором виступила проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків і керівник проєкту Анжеліка ГЕРАСИМЕНКО.
Програма реалізовуватиметься на базі Інституту вищої кваліфікації, який має відповідний досвід, адже 7 років співпрацює з італійським університетом ім. Гульєльмо Марконі щодо програми подвійного дипломування «Міжнародне бізнес-адміністрування».
 

Співпраця Міністерства економіки України та вітчизняних ЗВО│Семінар «Фахівці з публічних закупівель: необхідні знання, навички та можливості для розвитку»

За ініціативи Міністерства економіки України, Департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики (https://www.facebook.com/PublicProcurementofUkraine), за підтримки Програми ЄС «Управління публічними фінансами» EU4PFM (https://www.facebook.com/EU4PFM/21 листопада 2024 року на базі Державного торговельно-економічного університету відбувся семінар «Фахівці з публічних закупівель: необхідні знання, навички та можливості для розвитку». 

Метою заходу було поглиблення співпраці між Департаментом сфери публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України і представниками закладів вищої освіти задля підготовки кваліфікованих фахівців даного напрямку.

Передумовами, які актуалізували необхідність посилення співпраці, стали:

  • очікувані зміни законодавства у даній сфері;
  • прийняття цього року типової стандартизованої програми для підготовки державних службовців, які виконують функції публічних закупівель;
  • оновлення професійного стандарту «Фахівця публічних закупівель».

Модератором заходу був Сергій Яременко, експерт з питань законодавства Проєкту EU4PFM.

З вітальним словом до учасників звернулись:

  • Наталія Притульська, перший проректор Державного торговельно-економічного університету;
  • Валерій Шергін, директор Департаменту публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України;
  • Ерікс Мезаліс, керівник Компонента 2 «Публічні закупівлі» Проєкту EU4PFM.

Під час семінару з доповідями виступили:

  • Тетяна Мішта, заступниця директора Департаменту публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України:
    «Професіоналізація публічних закупівель Україні: важливість напряму, аналіз змін сфері та ключові напрями розвитку»;
  • Світлана Слінчак, керівниця відділу професіоналізації Департаменту публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України:
    «Розширення нових можливостей для фахівців з публічних закупівель за допомогою нового професійного стандарту, посилення взаємозв'язку між навчальними програмами університетів, стандартизованою програмою з публічних закупівель для державних службовців та потребами ринку праці по всій Україні»;
  • представники закладів вищої освіти:
    Вероніка Халіна
    , заступниця директора Навчально-наукового інституту підготовки кадрів вищої кваліфікації Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова,
    Наталія Ткаченко, доцентка Інституту післядипломної освіти Державної навчально-наукової установи «Академія фінансового управління», доцентка кафедри управління Київського столичного університету імені Бориса Грінченка,
    Вікторія Залізнюк, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету, доктор наук з державного управління, професор,
    Олена Стародубцева, керівниця Центру вдосконалення закупівель, Київська школа економіки:
    «Досвід викладання дисципліни/теми/навчальної програми публічних закупівель ЗВО, як зміцнити зв'язок між формальною/вищою освітою та ринком праці праці»;
  • Людмила Черняга, експертка з професіоналізації Проєкту EU4PFM, доцентка кафедри світової економіки Державного торговельно-економічного університету:
    «Доступні навчальні програми/курси/матеріали для фахівців публічних закупівель та фактичні потреби фахівців з публічних закупівель: Короткий огляд»;
  • Тетяна Мішта, заступниця директора Департаменту публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки України,
    Сергій Яременко, експерт з питань законодавства Проєкту EU4PFM:
    «Напрямки співпраці Мінекономіки із ЗВО у сфері збільшення популярності та просування професії фахівця публічних закупівель».

Семінар надав можливість експертам обговорити потреби ринку, стан поточної політики у сфері публічних закупівель та важливість залучення ЗВО до її реалізації, вплив штучного інтелекту на роботу фахівців даного напрямку тощо. Учасники виокремили ключові питання, на які слід звертати увагу закладам освіти при розробці чи оновленні навчальних програм з публічних закупівель.

Учасниками заходу стало біля 120 представників закладів вищої освіти України. Всіма спікерами була висловлена впевненість у  необхідності подальшої консолідації та координації зусиль, обміну досвідом я напрацюванню дієвих рішень, які дозволять підвищити якість підготовки фахівців у сфері публічних закупівель відповідно до вимог часу та сприятимуть подальшій раціоналізації процесу закупівель в Україні.\

З програмою заходу можна ознайомитись за посиланням.

Семінари-консультації на замовлення АТ «АНТОНОВ»

Інститутом вищої кваліфікації на замовлення АТ «АНТОНОВ» протягом вересня-листопада 2024 року організовано проведення семінарів-консультацій за темами: «Державний фінансовий контроль у сфері закупівель. Фінансовий план, основні критерії складання та планування рівня витрат коштів підприємства» і «Методика перевірки компаній-резидентів та компаній-нерезидентів в частині наявності ризиків при співпраці з ними».
Розкрив актуальні питання за означеними темами та надав учасникам подальшу консультаційну підтримку Роздобудько Валерій Васильович – кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри фінансового аналізу та аудиту ДТЕУ, має більше 20 років практичної діяльності в реальному секторі економіки, сертифікований аудитор, АCCA DipІFR, САР. Є членом ГО «Професійна організація аудиторів, бухгалтерів та викладачів ОКД», Аудиторської палати України (сертифікований аудитор), Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (сертифікат САР).

Короткострокова програма на замовлення НКЕК

Інститутом вищої кваліфікації 7-10 жовтня 2024 року проведено навчання для державних службовців – працівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) за спеціальною короткостроковою програмою «Особливості бухгалтерського обліку суб’єктів господарювання у сфері електронних комунікацій, зокрема суб’єктів господарювання із значним ринковим впливом».
Програма розроблена і реалізована колективом викладачів кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування ДТЕУ із залученням практикуючих аудиторів:
Кузубом М.В. – старшим викладачем, сертифікованим аудитором, директор-аудитором Аудиторської фірми “ЮВМ-аудит”
Костюченко В.М. – доктором економічних наук, професором, Членом Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України та Європейської Асоціації Бухгалтерів
Білокриницькою К.В. – керівником відділу форензік та супроводу угод в Grant Thornton (Україна), сертифікованим аудитором України
Дяденком М.С. - членом АССА, сертифікованим аудитором України, менеджером з аудиту в Grant Thornton (Україна)
під керівництвом завідувача кафедри, доктора економічних наук, професора Фоміної О.В.

Семінар для працівників Державної інспекції архітектури та містобудування України

В Інституті вищої кваліфікації ДТЕУ 09 жовтня 2024 року пройшов семінар на тему «Діагностика, профілактика та корекція професійного вигорання працівників». Захід організований на замовлення Державної інспекції архітектури та містобудування України. У семінарі взяли участь 65 співробітників центрального апарату та регіональних підрозділів інспекції.
Навчання проведено на найвищому рівні доктором психологічних наук, професором, завідувачем кафедри психології Миронцем Сергієм Миколайовичем. Його професіоналізм, глибокі знання, досвід та майстерність роз’яснювати складні теми зробили захід надзвичайно корисним і пізнавальним для всіх учасників.
ДІАМ – новий замовник для Інституту, сподіваємося на продовження співпраці!

Навчання працівників Апарату Верховної Ради України

Упродовж вересня-жовтня 2024 року Інститут вищої кваліфікації ДТЕУ реалізував професійну (сертифікатну) програму підвищення кваліфікації для новопризначених працівників Апарату Верховної Ради України.
До проведення занять були залучені фахівці Апарату Верховної Ради, провідні викладачі Державного торговельно-економічного університету: д.е.н., професор, завідувач кафедри світової економіки Дугінець Г.В., д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії та конкурентної політики Уманців Ю.М., д.псих.н., професор. завідувач кафедри психології Миронець С.М., д.е.н., професор кафедри журналістики та реклами Дубовик Т.В., к.пол.н., доцент кафедри філософії, соціології та політології Міщенко А.М.
За результатами проходження навчання відбулося вручення сертифікатів.