Відгуки випускників про навчання в ІВК


 

Руденко Олександр,начальник управління електронних платіжних засобів Вернум Банк
(Бізнес-адміністрування – 2019)
Хочу поздравить всех нас с успешным окончанием программы МВА. Это был нелегкий путь, длиною в 2 года, но  мы успешно с ним справились. От лица всей группы хочу сказать спасибо преподавателям за вклад в наше развитие. У нас было очень интересно, насыщено на занятиях, когда мы рассматривали разные кейсы, но всегда это было конструктивно и приходили к какому-то общему знаменателю. Хочу поблагодарить КНТЭУ и программу МВА за то, что я получил знания и обрел новых друзей, с которыми проводим теперь время не только в этих стенах, но и вне. Мы должны учиться, идти вперед! Мы Вас благодарим!
З виступу на церемонії вручення дипломів.
 
Грабовець Анна,
(Облік і оподаткування – 2019)
По перше, хочу сказати, що всі ми дуже раді отримати наші дипломи та хочемо подякувати адміністрації Інституту вищої кваліфікації за надану можливість змінити спеціальність, відкрити нові кар’єрні перспективи для себе. Окрема подяка всім працівникам Центру, особисто Майї Анатоліївні за доброзичливість, відкритість по відношенню до студентів, а також всебічну допомогу. Ще хочемо висловити подяку кафедрі обліку та оподаткування, викладачі якої ділилися з нами своїм досвідом, знаннями та світобаченням. Хочемо побажати, щоб здобуття цієї освіти стало для нас черговим кроком на шляху професійного та особистого вдосконалення.
З виступу на церемонії вручення дипломів.

Коваленко Наталія,
(Публічне управління та адміністрування – 2019)
Хочеться всіх привітати. Ми всі молодці, ми це зробили. Я не самий юний студент в групі, але ми всі маємо розвиватися. Я хотіла би сказати всьому світу, що це дуже здорово, і так треба робити, тому що ми маємо підвищувати свою кваліфікацію постійно. Дуже дякую університету, дуже пишаюся тим, що я його закінчила. Я дякую долі, що вступила саме до цього університету. Я дякую долі, що в мене тепер багато друзів. Клас в тому, що коли ти приходиш дорослим навчатися, то викладачі стають тобі друзями. адже ти практик, ти можеш з ними також поділитися своїм досвідом. Тому наше навчання пройшло в дуже комфортній обстановці, я всім за це дякую, був конструктив, було все чітко зрозуміло, ми з радістю ходили на навчання. Дуже дякую університету, що створили нам такі умови, за те, що ми тепер пишаємося, що навчалися тут, будемо розповідати про це всім. Дуже дякую Майї Анатоліївні і керівництву Інституту вищої кваліфікації, тому що це інтелігентність, це завжди допомога, тобто, ми навчалися в дуже комфортних умовах, думаю, мої колеги зі мною погодяться. Ми вам дякуємо!
З виступу на церемонії вручення дипломів.

 Стефурак Віталій,
менеджер відділу нерухомості McDonaldsUkraine
(МВА-Управління розвитком бізнесу-2016)
 
«Більше двох років назад кожен з нас зробив важливий для себе крок. Ми з Вами прийшли в цей прекрасний Університет для того, щоб навчитись новому, узагальнити свої знання та поділитись своїм досвідом. І особиста мотивація до цього кроку в кожного була різна. Хтось хотів довести насамперед собі, що готовий вчитись, хтось хотів на власному прикладі показати іншим, що вчитись ніколи не пізно.І от сьогодні ми стоїмо в цьому прекрасному залі як випускники. Погодьтесь, відчуття неймовірне, це те, чого у нас давно не було, адже пройшло багато років, як ми були студентами. Потім була кропітка та важка праця, ми будували своє життя, ми будували свої сім’ї, ми будували свою кар’єру. І в якусь мить сказали собі, щоб я міг рухатись далі, щоб я міг бути ще успішнішим, мені потрібно зробити цей крок і знову сісти за студентську лаву. І в сьогоднішній промові я хочу сказати тільки одне просте, але таке значуще слово – ДЯКУЮ.
    Дякую Університету та всьому викладацькому складу за знання, які Ви нам давали. Ми чітко усвідомлюємо, що ми були нелегкими студентами, адже у кожного з нас за плечима великий досвід і, іноді, нам здавалось, що правильне тільки те, що знаємо і робимо ми. Дякую, що вислухали, узагальнили та показали нове.
 Дякую компанії за те, що дала можливість навчатись.
 Дякую нашим рідним та близьким. Знаєте, їм прийшлось пережити не менше нашого, чекати на нас вечорами, інколи допомагати зробити те, що не встигли до заліку та екзамену. Впевнений, що без них ми б не дійшли до цієї миті.
 Дякую Вам, дорогі колеги. Ми знайомі давно, і, здавалось, що знаємо одне про одного все. Але навчання показало, що це не так. Ми відкрились з зовсім інших сторін, ми стали розуміти один одного краще. В кінці кінців ми знаємо сильні та слабкі сторони один одного.
Дякуювсім!
Слава Україні!»
З виступу на церемонії вручення дипломів.

Відгуки випускників МВА-2016
 
 
«Вдале співвідношення ціни та якості навчання. Відмінна організація навчального процесу. Відкритий доступ до електронної бібліотеки. Відкритість викладачів: обговорення, консультації».
 
Нефьодов Денис, McDonalds
 
 
 
 
«Понравилось взаимодействие администрации ИВК в решении и улучшении процесса обучения. Возможность проводить сдачи зачетов/экзаменов в разных формах, которые принесут наибольшую пользу в изучении курса».
Пацкан Микола, McDonalds
 
 
 
«Чудове місце для здобуття академічних знань з економічних дисциплін. Можливе використання даних знань на практиці прямо в аудиторії. Однозначно чудове співвідношення ціна-якість. Рекомендую».
Безюк Катерина, Нова Пошта Інтернешнл
 
 
Александров Євген,
начальник управління  банка «Форвард»
(МВА-Фінансовий менеджмент-2016)
 
«…В непростое время нам пришлось учиться. Те знания, которые удалось получить в ИВК КНТЭУ, на самом деле уникальны. Это не просто слова. Это знания, полученые от преподавательского состава, от коллег, с которыми мы вместе учились, и которые работают в разных сферах бизнеса.
Поэтому, хочу всем сказать огромное спасибо!»
 
З виступу на церемонії вручення дипломів.
 
 
СолодкийМихайло,
директор ресторанного комплексу «Козацький стан»
(МВА-Generalmanagement–2016)
 «Вітаю всіх, дорогі колеги, викладачі, керівництво університету й інституту!
Я дуже вдячний стінам цього університету, викладачам, всім тим, хто допомагав нам здобувати нові знання. Вважаю, що ця праця була спільна, дуже продуктивна і обов’язково буде продовжена в майбутньому!»
 
З виступу на церемонії вручення дипломів.
 

Родак І.М., заступник генерального директора
ТОВ «Агрекс»
Випускник
МВА-General management – 2015 року
 
«Переповнюють позитивні емоції  мене і кожного з моїх колег. Два роки і три місяці назад, кожен з нас зробив важливий крок у своєму житті, прийшли в цей храм науки, Інститут вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету з важливою  для кожного з нас ціллю: систематизувати свій досвід роботи, свої знання, отримати нові сучасні знання,  методи управління.
Скажу чесно за себе, ні разу не пожалкував, що зробив такий крок. Було не просто, але дуже цікаво. Не всі дійшли до цього важливого часу, не всі сьогодні присутні. Причини різні, але саме стійкі, мужні студенти усі тут.
Це можливо завдяки дуже відповідальному ставленню наукових керівників проектів, викладачів, працівників  університету й інституту, які своєю працею змогли нас, дуже різних людей, за фахом, віком, досвідом, географією проживання брати активну  участь в освітньому процесі. Але це все уже в минулому, уже в спогадах.
Дуже багато цікавих, яскравих моментів можна привести в приклад, усі викладачі, керівники програми МВА дуже професійні, талановиті особистості.
Щиро дякуємо: Ректору університету – Мазаракі Анатолію Антоновичу та Першому проректору – Притульскій Наталії Володимирівні за те, що є така програма в університеті, організована на високому рівні.
Окрема подяка нашому директору, Шклярук Катерині Семенівні та усім працівникам  ІВК . Без них цей процес просто неможливий.
Завдяки Вам  ми стали на ще один диплом розумніші.»
З виступу на урочистому врученні дипломів.

Принцева Т.В., менеджер з реклами «ПРОМО СЕРВІС»
Випускниця
МВА-General management – 2015 року
 
«Кожна людина в житті, на будь-якому її етапі, намагається чогось досягти, перевершити самого себе, розкрити внутрішній потенціал для нових звершень. Завдяки ІВК ми не тільки отримали знання від докторів наук, професорів і кандидатів, а й перш за все ми отримали безцінний досвід спілкування один з одним. Мої однокурсники, люди вже професійно відбулися, не тільки додали фарб в групі, але і поділившись своїм досвідом на практичних заняттях при розгляді конкретних ситуацій, особисто для мене дали поштовх для ефективного управління моєю командою.
Ми вдячні Вам за можливість удосконалювати свої вміння та навички, за новий досвід як теоретичний, так і практичний, за той поштовх, який ми отримали до нових звершень. Як відомо краще вкладення-це вкладення в самого себе. Так от - Ви дали нам можливість внести внесок і негайно отримати результати від цього ефективного капіталовкладення.
Всім велика подяка.»
З виступу на урочистому врученні дипломів.

 
Демченко Т.В.,
заступник головного бухгалтера Представництва «Даглас Альянс Лтд»
Випускниця
МВА-Фінансовий менеджмент – 2015 року
 
«Сьогодні в цей урочистий і важливий день мені випала величезна честь говорити від імені випускників курсу МВА спеціальністі Бізнес-адміністрування,програми «Фінансовий менеджмент» ІВК Київського національного торговельно-економічного університету.
Дозвольте привітати всіх нас! У нашому житті відбулося особлива подія - закінчення навчання і отримання диплома Магістра із бізнес-адміністрування. Ми досягли поставленої мети!
Кожен з нас прийшов на цей курс з певними бажаннями й надіями. За ці 2 з невеликим роки ми стали більш впевненими, досвідченими, знаючими. Знайшли собі нових друзів, наставників, деякі нове місце роботи. Для нас це навчання стало тим променем, який служить орієнтиром у подальшій професійній діяльності - застосування і використання отриманих знань, навичок, досвіду в досягненні своїх професійних вершин. На жаль, деякі з нас не дійшли до кінця, але ми сподіваємося, що незважаючи на це, кожен знайшов потрібний йому шлях.
Іноді нам було дуже складно, були і сльози, і безсонні ночі, і переживання. Але ми будемо згадувати і багато хороших і хвилюючих моментів.
Сьогодні ми відчуваємо різні почуття. Серед них є і хвилювання, і трепет, почуття смутку від розставання з тими, хто нас оточував ці роки, і радість, у зв'язку з успішним завершенням навчання.
Хочеться висловити подяку директору ІВК Катерині Семенівні Шклярук за забезпечення високого рівня реалізації нашого навчального курсу, методистам ІВК. Спасибі всьому викладацькому складу за отримані знання, за бажання нам допомагати, підказувати, керівникам випускних проектів, які супроводжували нас, давали нам необхідні поради та довели до захисту. Ми насправді отримали не просто диплом, а знання.
Окремо хочеться подякувати своїм одногрупникам (випускникам МВА). Від себе скажу, що мені довелося вчитися в дуже дружному колективі. Я думаю, до моєї думки долучиться більшість. Крім того, придбані корисні контакти. Ми, працюючи в різних сферах, обмінювалися кожен своїм досвідом і знаннями. Хочеться вірити, що ми і далі будемо спілкуватися і ділитися успіхами.
Бажаю всім випускникам натхнення, просування в професійному напрямку, подальшого самовдосконалення та досягнення нових цілей! У нас для цього є все необхідне, потрібно тільки бажання!
А колективу ІВК процвітання, нових цікавих програм і студентів!
Дякую!»
 
З виступу на урочистому врученні дипломів.

Курбанова Вікторія Євгеніївна,
випускник магістерської програми «Маркетинг» 2014,
керуючий директор групи компаній «Тонвей», м. Київ.
 
   Друга вища освіта – беззаперечна запорука успіху в сучасному бізнес-середовищі. Для формування цілісної та всеохоплюючої сфери маркетингових знань в рамках магістерського курсу в ІВК КНТЕУ діє унікальний програмно-організаційний комплекс, котрий забезпечує кожному студенту вивірено повний обсяг сучасних дисциплін у цій області. Висока кваліфікація викладачів, які є практикуючими маркетологами та мають цінний практичний досвід, виводить кожного випускника на значний професійний рівень, забезпечує його конкурентоспроможність й впевненість у завтрашньому дні.
   Соціально активні, інтелектуальні та патріотичні співгромадяни повинні, на мій погляд, отримувати освіту саме в Україні, успішно застосовувати її в Україні, чесно й правильно робити свою справу на своєму місці і світ навколо нас буде змінюватись на краще - це й є результатом наших з Вами умінь та зусиль. Саме тут, в КНТЕУ, створені прекрасні умови, а професорсько-викладацький склад вирізняється колосальним бажанням та вмінням ділитися знаннями. Від імені випускників магістерських програм 2014 року виказую велику подяку колективу ІВК КНТЕУ під керівництвом Шклярук Катерини Семенівни, кафедрі маркетингу та реклами КНТЕУ під керівництвом Ромата Євгенія Вікторовича, всьому викладацькому складу. Бажаємо всім Вам натхнення й нових досягнень. 

   Вчитися необхідно всім і завжди!


 
Созанський А.О.
Директор з логістики Premier FOOD
Випускник МВА-General management– 2014
 
«Отримання диплому це  дуже хвилююча мить.
Закінчуючи навчання, мене охоплює відчуття ностальгії. Ностальгії за пристрастю пізнання нового. Адже саме пристрасть до пізнання нас спонукає до розвитку і персонально-професійного росту. Саме пристрасть, мужність і впевненість у собі дає нам поштовх у прекрасне майбуття. Дякуємо Вам, шановні викладачі за терпіння і розуміння. За неперевершене натхнення в цьому шаленому квесті за новими знаннями. За можливість розширити межі свого розуміння.
 Головне – вірити в себе, в свої сили і йти до своєї мети. І все буде гаразд. Я Вас всіх вітаю! Ми це зробили!»   
 
З виступу на урочистому врученні дипломів.

Галашевський С.О.
Директор ТОВ «Органік стандарт»
Випускник МВА-General management– 2014
«Наші наставники, колеги, гості!
Дуже хвилююча мить. Здобуття другої вищої освіти – це був виклик. Але виклик дуже приємний, який дозволив відчути пригоду, принаймні на 10 років стати молодшими. Знову відчути всі особливості студентського життя: і недоспані ночі, і певний кураж, коли за короткий проміжок часу потрібно дуже багато всього зробити, але воно того варте. І ті практичні навички й теоретичні знання, які я здобув, дуже знадобилися в моєму професійному житті. Завдяки отриманій освіті певний пазл в голові склався, тому що для управління компанією потрібно дуже багато таких часточок. Це і розуміння маркетингу підприємства, економіки, управління фінансами, менеджменту, кадрами. І я дуже завдячую навчанню на програмі МВА, бо тепер можу напевно сказати, що я досяг того рівня, коли можу більш впевнено керувати компанією.
За це все, я завдячую, по-перше, керівництву університету, що забезпечили таку інфраструктуру в вузі. Це дійсно так, тому що з першого дня навчання ми відчули наявність інтернету постійно в аудиторіях, і зручність користування бібліотекою та іншими студентськими  благами.
Дякуємо  К.С. Шклярук за те, що як директор ІВК і адміністратор програми МВА-General management забезпечила її високий рівень реалізації. Дякуємо  А.М. Бідюк, за те, що давала нам такі необхідні настанови, супроводжувала нас в процесі навчання. Дякуємо також і  методистам ІВК. Дякуємо всьому  професорсько-викладацькому колективу за отримані знання, що допомагали увібрати їх нам в себе і почуватись більш впевненими на ринку праці. Дякуємо і керівникам дипломних робіт, які супроводжували нас, давали нам необхідні поради і довели до захисту.
Особливо хочу подякувати своїм одногрупникам. За те, що завдячуючи їм, дуже багато речей я для себе особисто взяв і навіть хочу сказати, що в багатьох європейських вузах, коли роблять рекламу, в першу чергу акцентують увагу на те, з ким будете навчатися, а не де і хто вас буде навчати. Мені дуже пощастило,бо хоч в нас група і була невелика по кількості, але велика по якості, і ми між собою, працюючи в різних сферах, могли обмінятись різним досвідом, знаннями. Я сподіваюсь, що ми будемо і надалі продовжувати спілкуватись і товаришувати, ділитись успіхами один з одним. Дуже приємно і всім дякуємо. Сподіваюсь, що наш шлях продовжать  дуже-дуже багато інших студентів».
З виступу на урочистому врученні дипломів.

Тулінова Наталія Валеріївна
Заст. генерального директора
з розвитку маркетингу та продажів ТОВ ІSIDA– IVF
Випускниця МВА-General management– 2014
 
 
Я бы хотела поблагодарить ИВК КНТЭУ  и наших  замечательных преподавателей за отлично структурированную, гибкую и высококачественную программу.
Это был прекрасный опыт,  во всех смыслах этого слова. Для меня этот опыт можно описатьтак: увлекательно, сложно и полезно. Моя группа, мои самые главные единомышленники – вели за собой и всегда были рядом. Они стали и друзьями, и, возможно, будущими партнерами  в новых бизнесах и проектах!
  Мне потребовалось больше 2 лет, чтобы принять решение о поступлении,  и столько же,чтобы  завершить программу. Благодаря программе MBA, изученной в КНТЭУ, я применяю стратегические подходы в планировании  маркетинговых целей,  в  операционном менеджменте, в вопросах кадрового управления и оценке  конкурентоспособности моей компании.
  И теперь, когда я уже  закончила обучения, для меня попросту  нет границ...
 

Відгуки про навчання
слухачів програми МВА-Фінансовий менеджмент 2013 року випуску
 
       Витяги з анкет, заповнених слухачами після останньої заліково-екзаменаційної сесії:
  «Хочу висловити подяку усьому науково-педагогічному колективу за професійний підхід до навчального процесу, за отримання якісних знань, що відповідають сучасному бізнес-середовищу. Успіхів Вам!»
  «Я дуже задоволений результатами навчання: більш глибоко вивчив фінансовий менеджмент, сформував більш системний і широкий погляд на діяльність підприємств. У підсумку, я можу сказати, що піднявся на сходинку вище у своєму професійному розвитку».
  «Результати навчання за програмою були вищими, ніж я очікував».
  «В цілому позитивні відгуки, можу порадити колегам та друзям».
  «Сподіваюсь, отримані знання та практичні навички будуть майже в повному обсязі використані в моїй роботі. На сьогодні 40-50% знань застосовується мною практично».
  «Навчання на програмі МВА-Фінансовий менеджмент – це висококваліфіковані викладачі, високий рівень організації навчального процесу та корисне і приємне використання свого часу для підвищення власного професійного рівня в умовах конкурентного середовища».
 
Азаренко Костянтин
Випускник програми МВА-Фінансовий менеджмент,
2013 р.заступник фінансового директора ТОВСП «Агродім»
"Обучение на программе МВА - Финансовый менеджмент очень расширило мои знания в области экономики и финансов, я узнал о современных подходах управления предприятием. Некоторые знания заставили меня посмотреть на обыденные вещи с новой стороны, под другим углом зрения. И пусть я не смог проработать досконально весь материал, в связи с занятостью на работе, но теперь, по крайней мере, я знаю, какие современные подходы и современные тенденции существуют на сегодняшний момент в мире финансов, и знаю, где можно взять необходимую мне информацию. Сама программа построено очень интересно. Хочется поблагодарить весь преподавательский состав, всех организаторов и координаторов программы МВА. Два года пролетели незаметно"
 

Євген Батюта
Випускник програми "Європейський менеджмент - CeMBA" 2011 р., керівник відділу імпорту ПАТ "Оболонь" 
"Перевага програми МВА Інституту вищої кваліфікації "Європейський менеджмент - СеМВА", на мою думку, полягає в практичності отриманих знань, в балансі між теорією та практикою, та в порівнянні вітчизняного та європейського підходу до ведення бізнесу. Головним результатом здобутої освіти вважаю набуття нових управлінських навиків та освоєння нових підходів до вирішення проблем, що виникають в моїй професійній діяльності. Під керівництвом досвідчених фахівців-практиків у процесі навчання я сформував та вдосконалив стратегії розв'язання реального бізнес-завдання на основі інтеграції здобутих знань та навичок, удосконалив майстерність презентацій та захисту своїх бізнес-ідей, здобув навички реального бізнес-консалтингу. Впевнений, що отримав якісну управлінську освіту, здобув навички швидкого реагування на виклики нової реальності ведення бізнесу в Україні та за її межами. Вважаю, дане навчання є гарантом моєї особистої конкурентоспроможності як менеджера, а також конкурентоспроможності компанії, в якій я працюю. Це була гарна інвестиція в моє майбутнє." 

Віталій Требенко, випускник програми МВА - Фінансовий менеджмент 2011 р.
"Рішення продовжити навчання прийшов з початком світової фінансової кризи, для мене це був найкращий час коли можливо підвищити рівень теоретичних знань. Вищу освіту я здобув у Київському національному торговельно-економічному університеті, знаючи рівень теоретичних знать викладацького складу університету, рівень оснащеності матеріально-технічною базою учбового процесу, я без вагань звернувся до Інституту вищої кваліфікації. Два роки навчання пройшли не дарма, я отримав, необхідні мені, нові знання та згадав забуті. Радий, що побачив знайомі обличчя серед викладачів, бажання вислухати спеціалістів-практиків було також задоволено.
    Закінчивши навчання, відчув якусь втрату, адже досить комфортно отримувати відповіді на свої питання від спеціалістів, а не шукати ці відповіді самостійно. Отримані знання я одразу використовував у розпочатій своїй справі, що приносить відчутні покращення, так що вкладені інвестиції в навчання цілком виправдані. Не всі слухачі дійшли до "фінішу", але я був радий познайомитись з усіма, серед них я знайшов хороших друзів"

Володимир Ходак, 
випускник програми МВА - Маркетинговий менеджмент 2011 р.
генеральний директор ТОВ "Ходак", м. Черкаси:

"Головна цінність програм МВА в ІВК КНТЕУ - це реальна допомога в управлінні бізнесом у сучасних умовах жорсткої конкуренції, навчання дозволяє набути теоретичні знання та використати їх на практиці в реальному житті. Мені особисто навчання за програмою МВА допомагає ефективно, професійно управляти бізнесом, тримати позиції та створювати конкурентні переваги нашого підприємства. Бажаю усім слухачам МВА використати отримані знання для успішного розвитку та професійного зростання".

Олексій Нестеренко, 
випускник програми 
"Європейський менеджмент - CeMBA" 2009 р., генеральний директор ТОВ "ТЕКСА":

"Основною перевагою, що підштовхнула мене обрати програму МВА Інституту вищої кваліфікації "Європейський менеджмент - СеМВА", була можливість поєднати навчання в Україні та Німеччині. Завдяки цьому, з одного боку, у мене була можливість познайомитися з людьми з різних країн, з їх поведінкою та способом ведення бізнесу, з іншого - такі специфічні речі як система бухобліку, право тощо я вивчав у тій країні, де планую надалі працювати. Основною метою було кар'єрне зростання. І в цьому навчання мені дуже допомогло. Відразу після закінчення навчання я очолив підрозділ фірми, в якому працював".

Валентин Завадський, 
випускник програми МВА - Фінансовий менеджмент 
2008 р., директор другого київського філіалу ЗАТ "Європейський страховий альянс":
"Головними перевагами програми МВА ІВК КНТЕУ вважаю достатньо стислий термін навчання, зручний графік занять, наближеність програми до потреб реального бізнесу, можливість практичного застосування одержаних знань".

 

 

Дмитро Поляков, 
випускник програми МВА -Фінансовий менеджмент 2008 р
.
McKinsey & Company, Inc. Russia, Senior Business Analyst:

"Вважаю, програма МВА Інституту вищої кваліфікації КНТЕУ входить до числа кращих українських програм".

 
 
Володимир Степовик, 
випускник програми МВА - Маркетинговий менеджмент
2008 р., провідний маркетолог роздрібної мережі
ТОВ СП "МТI": 
"Для мене основними перевагами програми МВА ІВК КНТЕУ є: високопрофесійний творчий колектив викладачів одного із провідних вищих навчальних закладів - Київського національного торговельно-економічного університету; процес навчання, який надає можливість обміну досвідом між слухачами програми; запрошення на заняття успішних практиків бізнесу".

Для можливості коментування вам необхідно оформитися на сайті ІВК.